top of page

Basia. Fotografka z Wrocławia

Trueephotography

Cześć! Jestem Basia, mieszkam i fotografuję we Wrocławiu. I moje studio też znajduje się we Wrocławiu! Na Powstańców Śląskich 22, o tutaj:

trueephotography_edited.jpg

Kręta droga do fotografii i Wrocławia

Zdjęcia robię odkąd pamiętam! Zawsze sprawiało mi to wielką przyjemność. Swój pierwszy aparat dostałam w gimnazjum. To właśnie we Wrocławiu chciałam uczyć się fotografii w szkole AFA-BOS. Nie wszystko jednak poszło po mojej myśli i ostatecznie trafiłam na studia historyczne. To jednak nie było to. Czas mijał, ale ja wciąż czułam, że to właśnie fotografia gdzieś mocno we mnie siedzi.

Szkoła fotografii we Wrocławiu

W 2013 roku postanowiłam nie czekać dłużej! Podjęłam dwuletnią naukę w Regionalnym Ośrodku Edukacji, gdzie zdobyłam zawód plastyk ze specjalnością fotograf. Szkoła dała mi moc wiedzy, dzięki której zbieram dziś tak pozytywne opinie klientów! Nauczyłam się pracy z lampą błyskową, storytellingu, marketingu. Poznałam podstawy prowadzenia działalności i wykonywałam zdjęcia różnymi technikami. W czasie sesji zdjęciowych pracowałam nawet z camera obscura!

Fotografia w praktyce. Portfolio!

Nie od razu zabrałam się za budowanie oferty. Znów minęło trochę czasu, nim zaczęłam oferować usługi fotograficzne. Jeszcze więcej, nim zdecydowałam się na profesjonalne studio we Wrocławiu!

Krążyłam jeszcze wokół profesjonalnej fotografii, zbierając doświadczenie i budując portfolio. Od 2018 roku prężnie działałam na rynku. Nigdy nie przestałam się uczyć, ale pamiętałam też, że wiedzę najlepiej utrwalać w praktyce. We Wrocławiu i całym kraju robiłam zdjęcia, sesje, zbierałam opinie klientów. Niektórzy są ze mną do dziś, a takie były nasze początki. :) Chciałam poznać Wasze potrzeby, by oferować Wam najlepsze usługi fotograficzne.

Fotograf Wrocław. Oferta, usługi, studio!

Pamiętacie rok 2021? Ludzie robili wtedy różne szalone rzeczy. Ja też! To jesienią tego roku postawiłam wszystko na jedną kartę. Rzuciłam etat, założyłam firmę fotograficzną i wynajęłam profesjonalne studio do sesji zdjęciowych. To była dobra decyzja! Dwa lata później oferta sesji studyjnych to moje główne usługi. Ulubione przeze mnie i Was, moich klientów! Wspólnie tworzymy najpiękniejsze zdjęcia z sesji ciążowych, noworodkowych, świątecznych...

Setki sesji i reportaży później

Nie przesadzam! Dziś, gdy to piszę, mam na koncie kilkaset sesji zdjęciowych. A nie wliczam to nawet reportaży ślubnych, choć może powinnam? Tych też robię sporo. W maju 2022 brałam nawet udział w warsztatach fotografii ślubnej u Adama Trzcionki. Bo tak, ofertę wciąż opieram na solidnych podstawach!

Zdjęcia noworodkowe w studio 

Doświadczenie i wiedza to takie rzeczy, które najlepiej działają razem. A kiedy w grę wchodzi praca z najmłodszymi, nie ma innej opcji! Wszystko musi działać najlepiej. Dlatego w styczniu 2022 roku ukończyłam kurs fotografii noworodkowej u Kasi Jawor we Wrocławiu.

Kurs upewnił mnie co do tego, że sesje zdjęciowe noworodków to szczególny dział fotografii. Poczułam, że poza usługami fotograficznymi, potrzebuję jeszcze czegoś. W lutym 2022 uczestniczyłam w warsztatach w ramach Targów Fotorekwizytów. We Wrocławiu, stacjonarnie, odbyłam szkolenie: Bezpieczny maluch — bezpieczna sesja. Tam od ratownika medycznego nauczyłam się, na co zwrócić uwagę, by sesje dziecięce przebiegały bezpiecznie.

Nasze studio fotograficzne we Wrocławiu

Moje portfolio sukcesywnie poszerza się o kolejne przepiękne kadry. Znajdziecie w nim przede wszystkim moje ukochane sesje zdjęciowe w studio. Uwielbiam gościć Was u siebie! Studio fotograficzne na Powstańców Śląskich to moje szczęście i duma. Z najwyższą starannością dobieram rekwizyty, tła, scenki. Do każdej staram się przygotować pasującą garderobę w różnych rozmiarach.

I przyznaję! Przepadam za sesjami zdjęciowymi w stylu boho. Ale spokojnie, dbam o różnorodność. :) Cenię sobie opinie klientów i lubię poznawać Wasze potrzeby. Razem zawsze udaje nam się stworzyć coś niesamowitego.

Jeszcze więcej nauki o fotografii

We wszystkich branżach poszerza się ofertę, dodaje usługi. A w fotografii? We mnie umacnia się pewność, że chcę nie więcej, a lepiej. Ciągle się dokształcam. W styczniu 2023 wzięłam udział w warsztatach z bajkowej obróbki zdjęć u Marty Grochowskiej. W lutym 2023 ukończyłam kolejne szkolenie. Znów z fotografii noworodkowej :) tym razem u Marty Rybak.

Portfolio jest ważne. Ale ważniejsi są ludzie

Mam to szczęście, że moja pasja jest moją pracą. A wiecie, co najbardziej lubię w fotografii? Pracę z ludźmi! Uwielbiam, gdy dzielicie się ze mną swoimi opiniami, potrzebami. Dlatego od cennika i oferty ważniejszy jest dla mnie kontakt z Wami. :) uważam, że to źródło dobrej opinii o mojej ofercie.

Pozwala mi to starannie przygotować każdą sesję zdjęciową. Zanim spotkamy się w moim studio fotograficznym we Wrocławiu — rozmawiamy. Ustalamy styl sesji zdjęciowej, pokazuję przykładowe fotografie jako inspirację, pomagam dobrać garderobę.

Moje portfolio pełne jest zdjęć z sesji rodzinnych. To nie przypadek! Świetnie dogaduję się z dziećmi w każdym wieku. Uwielbiam gościć Was całymi rodzinami. :)

Zawód: Fotografka z Wrocławia. A prywatnie...?

Prywatnie jestem w związku od 12 lat, w tej chwili dzielimy życie z dwoma kotami — Ragdollem i Maine Coonką. Pozostaję wielką miłośniczką psów. Zawsze jestem na tak, kiedy chcecie zabrać swoje zwierzaki na sesję!!! :) :)

Uwielbiam słuchać podcastów kryminalnych, czytam polską fantastykę (głównie Ziemiański, Pilipiuk, Piekara). Jako że dużo czasu spędzam w domu na postprodukcji zdjęć, lubię dekorować wnętrza, szukać dodatków i ciągle coś dokupywać. I mogę robić tego jeszcze więcej, od kiedy mam studio! :D

Nigdy nie miałam roślin, bo myślałam, że koty i rośliny to złe połączenie, ale jakoś tak się stało, że w tej chwili mam około 45 doniczek, więc o pielęgnacji kwiatów doniczkowych potrafię rozmawiać godzinami. :)

Jak się ze mną skontaktować?

Chyba już wiecie, że najbardziej lubię kontakt z Wami? Śmiało możecie do mnie dzwonić. :) Jeśli ktoś woli pisać, nie ma problemu! Na stronie znajduje się czat, który obsługuję. Do mnie też trafiają Wasze formularze wysyłane w zakładce kontakt i zamówienia voucherów na zdjęcia.

bottom of page