top of page

Cennik i regulamin sesji zdjęciowych

 

Ile kosztuje sesja zdjęciowa? Ile rodzinna, a ile świąteczna? Co z reportażem ze ślubu, chrztu, komunii...? To wszystko są zrozumiałe pytania! Dlatego powstała ta zakładka. Mam nadzieję, że rozwieje większość wątpliwości. :) w razie dalszych pytań — zapraszam do kontaktu!

Cennik sesji CIĄŻOWEJ, sesji RODZINNEJ, sesji KOBIECEJ i sesji URODZINOWEJ

 

Czas trwania: około 1 godzina

Miejsce: studio lub plener

Pakiety dostępne dla tego rodzaju sesji:

 • Pakiet Standard za 440 zł to 8 zdjęć w wersji elektronicznej i odbitek 15x23 na jedwabnym papierze. Zakup dodatkowych ujęć to 40 zł / za sztukę. Pakiet uwzględnia galerię zdjęć do samodzielnego wyboru.

 • Pakiet Premium za 720 zł to 20 zdjęć w wersji elektroniczneji i odbitek 15x23 na jedwabnym papierze. Zakup dodatkowych ujęć to 40 zł / za sztukę. Pakiet uwzględnia galerię zdjęć do samodzielnego wyboru i harmonijkę 7x7.

 

UWAGA. W sezonie świątecznym zdjęcia ciążowe, rodzinne, kobiece, noworodkowe i urodzinowe w studio tylko na scenkach z oferty świątecznej. Można śmiało umawiać się np na sesję ciążową boho z akcentami świątecznymi. :)

​Cennik sesji zdjęciowej NOWORODKOWEJ

 

Czas trwania: około 2 godzin (maksymalnie do 3)

Miejsce: studio lub dom (sesja zdjęciowa lifestyle)

Pakiety dostępne dla tego rodzaju sesji:

 • Pakiet Standard za 480 zł to 8 zdjęć w wersji elektronicznej i odbitek 15x23 na jedwabnym papierze. Zakup dodatkowych ujęć to 40 zł / za sztukę. Pakiet uwzględnia galerię zdjęć do samodzielnego wyboru.

 • Pakiet Premium za 750 zł to 20 zdjęć w wersji elektronicznej i odbitek 15x23 na jedwabnym papierze. Zakup dodatkowych ujęć to 40 zł / za sztukę. Pakiet uwzględnia galerię zdjęć do samodzielnego wyboru i harmonijkę 7x7.

 

UWAGA: W sezonie świątecznym zdjęcia ciążowe, rodzinne, kobiece, noworodkowe i urodzinowe w studio tylko na scenkach z oferty świątecznej. Można więc śmiało umawiać się np na sesję noworodkową boho z akcentami świątecznymi. :)

Cennik reportaży: CHRZEST ŚWIĘTY, KOMUNIA, ŚLUB

 

CHRZEST ŚWIĘTY

 • ​Kościół: 440 zł

 • Kościół i przyjęcie do 2 godzin: 900 zł

  w pakiecie Kościół min. 50 zdjęć oraz galeria internetowa zabezpieczona hasłem na rok, w pakiecie z przyjęciem min. 200 zdjęć.

KOMUNIA ŚWIĘTA

 • Zdjęcia rodzinne po mszy i przyjęcie do 2 godzin: 900 zł

      w pakiecie min. 100 zdjęć galeria internetowa zabezpieczona hasłem na rok

REPORTAŻ ŚLUBNY

 

 • ​Zdjęcia w Urzędzie Stanu Cywilnego: od 1000 zł

 • Pełny reportaż 12-godzinny: od 4000 zł

W zależności od wyboru oferuję:

 • Galerię zabezpieczoną hasłem dla wszystkich gości

 • Drewniane pudełko z pendrive i 100 szt. odbitek w środku

 • Albumy

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie. Jeśli chcesz zapytać o sesję, której nie ma w cenniku, to serdecznie zapraszam do kontaktu. :)

Z czego wynika koszt sesji fotograficznej?

 

Ceny usług fotograficznych i zdjęć rodzą liczne pytania. Niektórzy dziwią się, dlaczego fotografia jest tak kosztowna. Jeśli spojrzymy na to tylko pod kątem ujęć, to faktycznie taka może się wydawać. Rzecz w tym, że otrzymane do ręki zdjęcia to tylko ostatni, końcowy etap, a który składa się wiele innych czynników.

Cena sesji uwzględnia przecież:

 • Czas poświęcony na przygotowanie sesji, studia

 • Czas poświęcony na uważną selekcję ujęć i obróbkę zdjęć

 • Zarządzanie galeriami, dzięki czemu istnieje możliwość samodzielnego wyboru zdjęć

 • Zamawianie, pakowanie i wysyłka fotoproduktów

 • Czas poświęcony na obsługę klienta i dojazdy

 • Czas i koszty kursów, szkoleń

 • Koszt utrzymania studia

 • Zakup i utrzymanie najnowszego sprzętu (np. takiego z zapisem jednocześnie na dwie karty SD, dzięki czemu Wasze zdjęcia są bezpieczne)

 • Koszt przechowywania i back-upu plików

 • Koszty prowadzenia działalności gospodarczej

 • koszt amortyzacji sprzętów

A także lata nauki, ćwiczeń, zbierania doświadczenia. :)

Regulamin sesji zdjęciowych

 

Przed wpłatą zadatku proszę o zapoznanie się z regulaminem sesji! :)

 

Zapis na sesję zdjęciową jest równoznaczny z akceptacją poniższego regulaminu i ustalonych w nim warunków sesji zdjęciowej.

​Kim jestem i gdzie mnie szukać?

 

Jestem Basią, fotografką z Wrocławia. :) w poniższych zasadach będę występowała pod określeniem: Fotograf. Klient to Ty. ;)

Dane mojej firmy:

Barbara Wierszyłło Trueephotography
Ul. Powstańców Śląskich 22
53-333 Wrocław
NIP 645 245 62 62

Powyższy adres to także adres mojego studio fotograficznego, w którym odbywają się sesje.

Jak zarezerwować sesję zdjęciową?

 

Możliwości zapisu na sesje jest kilka. Do wyboru:

Zasady rezerwacji terminów usług

 

​Termin sesji jest wstępnie rezerwowany na dwa dni robocze. W tym terminie należy dokonać płatności zaliczki za sesję zdjęciową w wysokości 100 zł. W przypadku braku płatności rezerwacja jest anulowana. Ponowne zarezerwowanie pierwotnego terminu sesji może nie być możliwe.

 

W przypadku choroby, wypadków losowych, istnieje możliwość przeniesienia zaliczki na poczet sesji w innym terminie — każda ze stron po 1 razie. W przypadku przesunięcia sesji drugi raz naliczana jest dopłata w wysokości 100 zł.

 

Klient ma możliwość odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni.

 

Zasady płatności za sesję i zdjęcia

 

W celu rezerwacji terminu należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100 zł.

 

Dane do przelewu:

 

Barbara Wierszyłło Trueephotography
ul. Powstańców Śląskich 22 53-333 Wrocław
nr konta 34 1050 1230 1000 0097 4489 2432
ING Bank Śląski 

 

Resztę płatności można dokonać poprzez portal HotPay po sesji, gotówką po sesji lub tradycyjnym przelewem w terminie do 2 dni roboczych po sesji.

 

Zasady zakupu i realizowania voucherów

 

Każdą sesję można wykupić w ramach Vouchera. Voucher ważny jest 12 miesięcy od daty zakupu. Nie ma możliwości wymiany vouchera na gotówkę. Vouchery należy umawiać z odpowiednim wyprzedzeniem. W wysokim sezonie ślubnym czy świątecznym, jeśli Klientowi zależy na weekendzie, może być to nawet 3 miesiące wcześniej! Przesunięcie daty sesji z Vouchera jest takie samo jak przy pozostałych sesjach.

 

Możliwa jest zamiana vouchera zakupionego np. na sesję noworodkową na reportaż, za dopłatą różnicy i przy dostępności terminu. Możliwa jest zamiana vouchera zakupionego na sesję rodzinną/noworodkową/ciążową na sesję świąteczną, jednak voucher podlega waloryzacji do pakietu standard, czyli 10, a nie 15 zdjęć. Wynika to z faktu, że scenki świąteczne są niepowtarzalne, co roku inne, wykonane z dbałością o szczegóły i ograniczone czasowo. Sesje świąteczne są droższe od standardowych sesji, dlatego ilość zdjęć będzie mniejsza.

Zasady dotyczące przygotowania na sesję zdjęciową

 

Klient musi pamiętać, że fotograf nie wykonuje fotomontaży i dużych przeróbek, zatem na sesję należy się przygotować - zadbać o makijaż, fryzurę, czyste, wyprasowane ubrania, dodatki pasujące do stroju. Fotograf nie bierze odpowiedzialności za nieprzygotowanie Klienta do sesji i nie będzie spełniał roszczeń, jeśli o daną rzecz można było zadbać przed sesją. Przykładowo: usuwam zabrudzenia powstałe w trakcie sesji, na ile możliwe prasuję ubrania, które pogniotły się w trakcie wykonywania zdjęć, ale nie zmieniam kolorów ubrań, nie zamazuję logo, metek.

 

W swojej garderobie studyjnej posiadam sukienkę, która będzie odpowiednia na sesje kobiece, ciążowe, noworodkowe, w klimacie boho, ubranka dla noworodków i na roczek. Istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z ww. ubrań.

 

Podczas ustalania terminu sesji określamy styl sesji i paletę barw oraz ilość zestawów ubrań potrzebnych na sesję. Przede wszystkim unikamy ubrań z dużymi logo, nadrukami, postaciami z bajek itd. Idealnie sprawdzą się ubrania jednolite lub w drobne wzory. Nie wszystkie osoby biorące udział w sesji muszą mieć identyczne ubrania - wystarczy, że będą zbliżone i pasujące do siebie. Najlepiej sprawdzą się ubrania w kolorach: biały, beżowy, brązowy, musztardowy, czarny, kolory ziemi i pastele. Mogą być także pasujące do siebie góry w kratkę, uniwersalne jeansy. Pięknie wyglądają materiały takie jak len, muślin, bawełna.

W studio część zdjęć wykonujemy także na boso.

​Zasady dotyczące dojazdu na plener

 

W przypadku dojazdu na plener/miejsce sesji dalej niż 10 km od centrum miasta Wrocław obowiązuje dopłata w wysokości 1 zł/1 km. Uwaga! Opłata obowiązuje, nawet jeśli fotograf jedzie z klientami. Wynika to z faktu, iż dojazd na miejsce zabiera czas, który fotograf mógłby przeznaczyć na inną sesję lub obróbkę.

Zasady dotyczące reportaży ślubnych

 

W przypadku reportaży ślubnych obowiązuje umowa, której wzór wysyłam po ustaleniu dostępności usługi i ustaleniu ceny.

Zasady dotyczące wyboru i przekazania zdjęć Klientowi

 

Po wykonanej sesji Fotograf w ciągu 2 dni przygotuje galerię Mafelo do wyboru zdjęć. Klient ma 14 dni roboczych na dokonanie zamówienia lub zgłoszenie ewentualnych uwag.

 

Po wysłaniu zlecenia i opłaceniu zamówienia oprzez Klienta fotograf przygotowuje i przesyła zdjęcia w wersji elektronicznej w portalu Mafelo w ciągu 18 dni roboczych lub wysyła galerię internetową zabezpieczoną hasłem w ciągu 18 dni roboczych. W trakcie urlopu fotografa czas ten wydłuża się o czas urlopu.

 

Jeżeli zamówiony przez Klienta pakiet zawiera wersje drukowane zdjęć, termin przygotowania wydruków wynosi 30 dni robczych od czasu przekazania zdjęć elektronicznych. Klient ma możliwość odebrania wydruków po umówieniu w studio, w miejscu zamieszkania fotografa lub wysyłki InPostem w cenie 16 zł.

 

Do każdej sesji istnieje możliwość zamówienia fotoproduktów jak albumy, hamonijki, fotoobrazy, odbitki. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość wszelkich wydruków wykonanych samodzielnie przez Klienta.

 

Zdjęcia elektroniczne są przechowywane na dysku przez okres miesiąca. Po tym czasie ewentualnie dostępne będą tylko pliki w bardzo niskiej rozdzielczości.

Regulamin sesji. Pozostałe zasady:

 1. Klient zapoznał się z portfolio Wykonawcy, akceptuje jego styl wykonywania fotografii i sposób obróbki.

 2. Uwagi i oczekiwania można zgłaszać przed rezerwacją terminu sesji i muszą zostać zaakceptowane przez fotografa.

 3. Fotograf zastrzega sobie wyłączne prawo do dokonywania jakichkolwiek przeróbek zmieniających zdjęcia. Zabrania się jakiejkolwiek ingerencji w fotografie, łącznie z przetwarzaniem elektronicznym, kadrowaniem, zmianą kolorystyki, stosowaniem filtrów itd.

 4. Istnieje możliwość dokupienia do wybranego pakietu wszystkich nieobrobionych zdjęć z sesji w cenie 500 zł.

 5. Fotograf nie wykonuje fotomontaży, a jedynie retuszuje niedoskonałości ciała (wygładzenie skóry, usunięcie pryszczy, wybielenie zębów TYLKO w przypadku sesji studyjnych i plenerowych, nie dotyczy reportaży) oraz poprawia ogólny wygląd zdjęcia: poprawienie kolorystyki, kontrastu, jasności zdjęcia, kadrowanie. 

 6. Każda sesja jest wykonywana w innych warunkach, mimo tego samego miejsca, rekwizytów i sprzętu fotograf nie daje gwarancji, że wykona identyczne zdjęcie jak w portfolio.

Zgody i licencje na użytkowanie

 

Fotograf zachowuje wieczyste prawa autorskie do wykonanych zdjęć.

 

Fotograf udziela nieograniczonej czasowo ani terytorialnie licencji na użytkowanie zdjęć w celach prywatnych. W przypadku komercyjnego wykorzystania zdjęć wymagane jest podpisanie odrębnej umowy.

 

W przypadku podpisania przez Klienta zgody na publikację ujęć z sesji zdjęciowej, Klient nie będzie rościł wobec fotografa żądań finansowych z tego tytułu. Zdjęcia mają jednie prezentować dorobek Fotografa. Mogą być drukowane, publikowane na stronach fotografa, w mediach społecznościowych na profilu fotografa, jak również wysłane na konkursy fotograficzne w zależności od podpisanej zgody. Klient i uczestnik sesji wyraża zgodę na łączenie fotografii z innymi ilustracjami, grafikami i tekstami oraz przyjmują do wiadomości i akceptuje postanowienie, iż każda fotografia może być dowolnie przerabiana i modyfikowana wyłącznie przez Fotografa. Zdjęcia te nie są publikowane w celach ich sprzedaży.

 

W przypadku wycofania zgody na publikację zdjęć, fotograf w czasie określonym w Klauzuli Informacyjnej usunie zdjęcia, jednak nie ponosi odpowiedzialności za media drukowane które już powstały. W przypadku zniszczenia mediów drukowanych m.in. ulotek, albumów pokazowych osoba wycofująca zgodę ponosi koszt wytworzenia nowego. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za zużyte materiały reklamowe, które trafiły do obiegu.

Reklamacje

 

Reklamacje Usług, Klient może składać przy pomocy poczty elektronicznej na adres  barbara.wierszyllo@gmail.com.

 

Usługobiorca może złożyć reklamację w terminie 14 dni od dnia wystąpienia zdarzenia będącego przyczyną reklamacji.

 

Reklamacja musi zawierać dane Użytkownika umożliwiające nawiązanie z nim kontaktu, w tym dane umożliwiające identyfikację:

 • Osoby składającej reklamację, jako Klienta;

 • Usługę, której reklamacja dotyczy;

 • Zarzuty Klienta co do wskazanej usługi;

 • Okoliczności uzasadniające reklamację;

 • Ewentualne żądanie Klienta związane ze złożoną reklamację.

 

Reklamacje będą rozpatrywane przez Usługodawcę w terminie 14 dni od dnia otrzymania wiadomości przesłanej pocztą elektroniczną.

 

​Usługodawca rozpatrując reklamację stosować będzie postanowienia Regulaminu.

O decyzji Usługodawcy Klient zostanie powiadomiony pisemnie przy pomocy poczty elektronicznej na wskazany adres e-mail.

Zasady dotyczące dojazdu na plener
bottom of page